MŮJ PŘÍBĚH

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Omluva

Velice se všem omlouvám za dlouhou pauzu. Můj životní příběh se opět spestřil  a to vzácným nádorem na mozku. Nic méně už jsem zpět. Velice se na Vás těším ♥ Děkuji za ztrpení.


VALAŠSKÁ BESEDA

eŽena roku 2020, 2.místo

POZNEJTE MĚ

Jmenuji se Kateřina, pocházím z Ostravy. Jsem vystudovaná kosmetička. 

Vždy jsem měla velký vztah k přírodě, zvířatům, zdravému životnímu stylu.

V Ostravě jsme chovali kozy, slepice, králíky, vyráběla jsem kozí sýry. Ale nějak nám to přestávalo stačit. Chtěli jsme žít více v souladu s přírodou. A tak jsme v Ostravě prodali dům, který jsme celý zrekonstruovali, doplatili hypotéku a za zbytek koupili dům v Halenkově a opět rekonstruovali 😊

Zde na Valašsku se nám otevřel doslova ráj na zemi. Čistý vzduch, ticho, klid, nádherná krajina. Ke stávajícímu hospodářství přibyly krávy, ovce a 10 ha pozemků, záhony na zeleninu, skleník aj.

Vždy jsem se zajímala o byliny a přírodní suroviny v kosmetice. Po přestěhovaní na Valašsko má touha k výrobě kosmetiky byla čím dál větší. Člověk se tady projde po louce a vidí tu pestrost, cítí vůní jednotlivých bylin. Bylinky naše rodina sbírá už 13 let. Ale vždy jsme z bylin popíjeli jen čaje, dělali tinktury a používali při vaření. Zde se mi naskytl prostor pro výrobu přírodní kosmetiky.

Jako první jsem začala vyrábět mýdla tradičním, řemeslným způsobem. Po té mastičky na různé neduhy, koupelové soli, krémy, balzámy atd. Přebytky rozdávala po rodině, známých, neznámých.

Po velice kladných ohlasech, velkému zájmu o kosmetiku jsem se rozhodla, že se pokusíme tuto činnost zoficiálnit. Výroba kosmetiky má ty nejpřísnější normy. Bohužel je to běh na dlouhou trať, kolaudace jedné místnosti v rodinném domě trvala celý rok, naštěstí už to máme za sebou a nyní se budu věnovat atestaci výrobků. A kosmetika Kačena snad bude brzy v obchodech a na eshop.

Proč?

Věřím, že každá žena je krásná. Bohužel, po mé vlastní zkušenosti vím, že většina žen veškerou svou energii věnuje rodině, okolí, práci atd. Na tom není nic špatného, ale myslím si, že by každá žena měla těch pár minut denně věnovat jen sama sobě. Nejen té duševní stránce, ale i té fyzické. Tělo nám bylo dáno a měli bychom se o něj starat, vážit si jej. Neměli bychom na to fyzické tělo zapomínat. Dnešní doba je uspěchaná, sama to moc dobře vím (podnikání, děti, hospodářství, rekonstrukce domu, stres). Dlouhá léta jsem si to také omlouvala, že nemám čas, že toho mám hodně a že jsou důležitější věci. Ale byla to jen výmluva. Opravdu stačí jen pár minut denně, abychom se věnovaly i svému zevnějšku. Vrátí se nám to mnohonásobně. Je dokázáno, že ženy, které o sebe nepečují stárnou mnohem rychleji, nejen fyzicky, ale i duševně. Spousta žen má velice nízké sebevědomí, neváží si sebe sama. Vidím to u proměn. Jakmile žena přijde, stěžuje si, že má strašnou pleť, že je ošklivá atd. Není to tak, jen se nevidí, jak ji vidíme my ostatní. Má sebevědomí pohřbené někde velice hluboko. Jakmile jí nalíčím, potlačím neduhy, ukážu jí, jak vypadá po proměně, ihned se rozzáří, a i ona najde tu "ztracenou" krásu v sobě. Uvědomí si, že je opravdu krásná i na pohled, že na sebe jen zapomněla. Neříkám, že po nanesení make-upu se vše změní. Žena se ale nad sebou zamyslí a zjistí, že je opravdu potřeba pracovat i na té vnější kráse a jakmile začne, brzy to ucítí i uvnitř sebe. Ucítí rovnováhu. Uvědomí si, že je ŽENA, že je KRÁSNÁ, SEBEVĚDOMÁ. Jsem ráda, že mohu ženám radit, jak pečovat o svou pleť.

Jsem vděčná, že mohu být součástí těchto proměn. Vidět tu změnu, vidět tu radost, kterou žena ze sebe má.

Děkuji ♥